Okolie - Tatraholiday

TOPlist
Hľadaj
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Okolie

Liptov je región, ktorý má čo ponúknuť, stačí si iba vybrať.


V lete je možné kombinovať prechádzky po okolí, turistické výlety do hôr, cykloturistiku a oddych v troch termálnych kúpaliskách v okolí. Vyskúšať si môžete i menej známe športy ako je rafting, paragliding či horolezectvo s horským vodcom. Liptov ponúka vhodné podmienky na rybolov a vodné športy. Okrem prírody vám môžeme ponúknuť návštevu jaskýň, kultúrnych i historických pamiatok.

Kúpanie:

 • Aquapark Tatralandia - Vhodné miesto pre zábavu vašich detí a relax pre dospelých. Bazény s termálnou vodou a najväčší tobogan na Slovensku. Voda v bazénoch má teplotu od 28 - 38 stupňov C. K dispozícii je i plavecký bazén, sauny, masáže, vodný svet ponúkajú dokonalé možnosti na oddych pre všetky vekové kategórie. V prevádzke každý deň v zime i v lete.  

 • Termálne kúpaliská GINO PARADISE Bešeňová - Areál vonkajších i vnútorných termálnych kúpalísk, saunový svet s celoročnou prevádzkou. Horúce pramene liečivých vôd vyvierajú z hĺbky 1897, tobogany a ihriská pre deti.

 • Termálne kúpalisko Liptovský Ján - Vonkajšie termálne kúpaliská otvorené v lete. Celoročne je k dispozícii kryté termálne kúpalisko v hoteli Máj s minerálnou vodou. Možné je využívať služby relaxačného centra - masáže, vodoliečbu .

 • Liptovský Ján - jama s vyvierajúcou termálnou a minerálnou vodou.

 • Liptovská Mara - 5 km. Vodná nádrž. V lete príjemné miesto na kúpanie, opaľovanie, rybolov a vodné športy. V lete je tiež možnosť plavieb loďou po Liptovskej Mare.


Jaskyne:

 • Demänovská jaskyňa slobody - očaruje unikátnou sintrovou výzdobou a čarovnými jazierkami od roku 1924, kedy bola sprístupnená pre verejnosť.

 • Demänovská ľadová jaskyňa - nádherné ľadové útvary.

 • Stanišovská jaskyňa v Liptovskom Jáne.  Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia.

 • Medvedia štôlňa Žiarska dolina. Jediné sprístupnené staré banské dielo na Liptove.

 • Važecká jaskyňa - bohatá kvapľová výzdoba. Nachádza sa tu paleontologické nálezisko kostí jaskynného medveďa.


Kultúrne a historické pamiatky:

 • Skanzen Pribylina - Nesmierne životaschopný skanzen v prírode, ktorý pripravuje celoročne mnoho tematicky zameraných podujatí. V lete sú tieto podujatia každú druhú nedeľu. Viac o programe nájdete na www.lhradok.sk/muzeum .

 • Havránok - Zrekonštruované staré keltské sídlisko. Ponúka príjemnú prechádzku hlavne pre rodiny s deťmi.

 • Vlkolínec - Netradičná dedinka s ocenením UNESCO. Ako keby sa tu zastavil čas. Začiatkom augusta sa tu pravidelne uskutočňuje akcia - Nedeľa na Vlkolínci.

 • Magurka - Najvyššie položená osada Slovenska a niekdajšia zlatokopecká osada.

 • Drevený artikulárny kostol Svätý Kríž - Najväčší drevený kostol v strednej Európe z Paludze z roku 1774. Má kapacitu okolo 6000 návštevníkov. Od Veľkej noci do októbra sa v ňom pravidelne každú nedeľu konajú služby božie. Otvorené apríl - september.


Turistika:

 • Nízke Tatry - sú turisticky veľmi obľúbeným miestom. Okolité kopce ponúkajú možnosti na náročnejšiu turistiku, ktorú však zvládnete aj bez špeciálnej prípravy. Najvyššie a najznámejšie vrcholy tohto pohoria - Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m) a Kráľova hoľa (1948 m) sú jedinečné svojím nádherným výhľadom na hory a údolia Slovenska. Nízke Tatry poskytujú množstvo možností na výlety. Obľúbená je napríklad túra na vrch Ďumbier. Najkratšou trasou je klasická prístupová trasa z južnej strany Nízkych Tatier. Je to zároveň chodník na Štefánikovu chatu, ktorý slúži horským nosičom na zásobovanie. Ďalšia obľúbená túra vedie ku Kamennej chate. Táto tretia najvyššie postavená turistická chata na Slovensku sa nachádza vo výške 2000 metrov nad morom, priamo pod Chopkom. Na Kamennej chate môžete nazbierať sily na ďalšiu turistiku, ale aj prespať. Nízke Tatry a turistika v Nízkych Tatrách je charakteristická svojimi prekrásnymi výhľadmi hlavne na majestátne štíty Vysokých Tatier.  

 • Žiarska Dolina - Žiarska dolina je strediskom vyhľadávaných turistických a cyklistických chodníkov. Je vyhľadávaným centrom turistických výstupov na priľahlé horské štíty Západných Tatier, medzi ktoré patrí hlavne výstup do Žiarskeho sedla, na Baranec, Plačlivô a Baníkov s možnosťou návštevy Žiarskej chaty.  

 • Kvačianska a Prosiecka dolina 12 km. Spojením týchto dvoch dolín do okružnej túry vznikol jeden z najobľúbenejších turistických okruhov v Liptove. V doline sa nachádzajú dva pôvodné drevené vodné mlyny s funkčnou mlynskou technológiou, zaradené medzi kultúrno-technické pamiatky.


Vodné športy:

Rybolov ,na Liptove to nie je len Liptovská Mara, ktorá láka návštevníkom skvelými podmienkami na rybolov. Rieka Váh ponúka aj pstruhové vody, kde môžete vyskúšať svoje majstrovstvo v muškárení.
Kanoistika - Rafting – Vodný areál v Liptovskom Mikuláši. Rieky Belá a Váh ponúkajú možnosti pre rafting i organizované splavy. Viac info www.raftingadventure.sk.


Lyžovanie:

Hlavným lákadlom v zime sú zimné športy. Hlavne zjazdové lyžovanie ponúka hosťom dosť možností. Nájdu si tu svoje menej zdatní ale aj nároční lyžiari. Aktuálne snehové správy nájdete na stránke www.ski.sk.

 • Demänovská Dolina-Jasná : V lyžiarskom stredisku Jasná Chopok sever je možné si zalyžovať na najdlhších zjazdovkách na Slovensku a to v oblastiach Záhradky, Biela Púť a Otupné. Stredisko Jasná Chopok sever je prepojené so strediskom Jasná Chopok juh (Srdiečko a Kosodrevina). Obe strediská tvoria jedinečnú lyžiarsku arénu, ktorá ponúka 35 kilometrov zjazdoviek, 10 kilometrov lyžiarskych trás, 11 lanoviek a 17 vlekov. Zakúpené skipasy sú platné v oboch strediskách.

 • Ski centrum Žiarce Pavčina Lehota-  momentálne ponúka lyžovačku na 3 zjazdových tratiach o celkovej dĺžke 1 130 m.

 • Žiar - Dolinky -  lyžiarske stredisko s dvoma vlekmi. Malý vlek vhodný pre deti a slabších lyžiarov, upravené bežecké trate, skialpinizmus. Požičovňa lyží. V lete východisko pre pešie túry do Žiarskej doliny, na Symbolický cintorín, Baranec a iných častí Západných Tatier.

 • Závažná Poruba -  V stredisku sú tri lyžiarske vleky a sú určené podľa náročnosti lyžiarov od začiatočníkov až po pokročilých. V hoteli Jaslovské Bohunice je možnosť využívať služby relaxačného centra /masáž, sauna, bazén/, i stravovacie služby. V "Olympijskom areáli " sú bežecké trate, klzisko, lyžiarska škola.

 • Javorovica Liptovský Ján  - JÁNSKA DOLINA (1060mnm) je situovaná na úpätí severných svahov Nízkych Tatier v jednej z najkrajších dolín Slovenska, vzdialené 7 km od Liptovského Mikuláša.

 • Ski Park Malinô Brdo pri Ružomberku  s podtitulom Ski&Bike nájdete v dolnom Liptove   na úpätí pohoria Veľká Fatra. Je vyhľadávaným miestom oddychu nielen pre domácich návštevníkov, ale aj zahraničných turistov. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, vzdialená od centra mesta iba 1 km.Liptovský Mikuláš:

- okresné mesto sa rozkladá na pravom brehu rieky Váh. Poloha na východnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara a neďaleké kočiare Nízkych Tatier, Západných Tatier a Chočských vrchov ho priam predurčili stať sa jedným z najvýznamnejších stredísk cestovného ruchu na Slovensku. Je to administratívne , hospodárske , kultúrne a turistické centrum stredného Liptova. Mesto ponúka širokú škálu ubytovacích, stravovacích, športových a kultúrnych zariadení. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky